Únor 2015

Discovery of Romance

13. února 2015 v 10:50 DRAMA
discovery of romance
Vlastně ani nevím jestli si zasloužím psát na tohle dramátko vlastní názor, protože se nedá tak uplně přesně říct, že jsem ho viděla celé.... Takže spíš než svou klasickou recenzi vám protentokrát přináším jen nahusto nasekaný míš maš ve skutečnosti trochu neoprávněného názoru.

Hned z počátku vězte, že nebýt Erica v hlavní roli, tak jsem nejspíš nedokoukala ani druhý díl. Nevím jestli je to nějaký nový trend, ale mě už upřímně zápletky: jsi můj ex, potkáváme se po nevímkolika letech a znovu se objevujeme, abychom zjistili, že k sobě vlastně patříme...... lezou krkem. Za pomoci statisíců flashbacků vám ukážeme všecko, na co si v normálně časově stavěném dramatu musíte počkat alespoň těch deset dílů, jestli vůbec. A nejlépe ty nejšťavnatější scény hned v prvním díle, abyste měli pocit, že má cenu koukat dál. Jenomže místo toho, aby byl člověk tak příjemně napjatý a nadržený (ehm... nevim na co myslíte, vy sprosťáci), tak se z celého příběhu stane takové plytké melodrama s dopředu jasno-jasným koncem.
Co mě na tomhle kousku jednoznačně bavilo, bylo jak oba o své romanci mluvili do rozhovorů s divákovi neznámou postavou, kerá se nakonci ukázala jakožto spisovatelka, jenž jejich příběh zvěčnila ve své knize. To byl jednoznačně vynikající a skvěle zpracovaný nápad, u kterého jsem se buď extrémně dojímala a nebo válela smíchy. Bohuželo to bylo jen pouhých pár světlých chvilek. Jak sem řekla.... Nebýt Erika, tak sem to smazala po první půlce druhého dílu.

MEGA OMLUVA

13. února 2015 v 10:45
V naprosté rychlosti a naprosté krátkosti, činím omluvu spíš pro sebe než pro někoho jiného (přiznejme, kdo to tady navštěvuje a čte hmm?). Téměř 3 měsíce jsem nenapsala ani řádku. Na druhou stranu můj život se na tyto dlouhé týdny scvrknul do pouze tří činností: jíst, spát a chodit do práce. Ale psaní a hořečení na knihy a seriály mi zkrátka chybí. Tak to tu brzo zase zaplním :)