my lovable girl

7. listopadu 2014 v 16:37 |  DRAMA

Každý to známe. Když mělo vyjít the Heirs, všichni jsme z toho byli uplně podělaní, protože všechny předpoklady vedly k tomu, že to bude epická jízda. Moje pocity tak nějak stejně ovládlo čekání na My Lovable Girl. Dokonce jsem na to odmítla koukat, dokud to nebude hotové, protože jsem se bála svých emocionálních záchvatů (poučená z mimozemšťana, kde mezi jednotlivými díly můj život provázelo čiré utrpení). Takže včera "konečně" jsem se do toho pustila, abych s úlevou po 16 hodinách skončila.

Něco málo k zápletce: Opět nebudu oslovovat charaktery jejich herními jmény, ale myslím, že vám to vcelku rychle dojde. Na začátku vidíme krásného rozčíleného Raina, jak se hádá s babou. Nešťastná náhoda tomu chtěla a baba umře při autonehodě, za kterou Rain ale totálně nemohl. Náhle se přesouváme o 3 roky později, kde se náš zmiňovaný hlavní hrdina setkává s babinou mladší sestrou Krystal, která ovšem vůbec netuší, kdo Rain je. No a jak už to tak bývá náhoda tomu chtěla, Krystal je songwriter a Rain vlastní idol company. A abychom tomu dodali sladkého křeňáka tak v téhleté idol company je samozřejmě kpop idol se slabostí pro Krystal. Ta-dá.

Něco málo mého názoru: V první řadě se omlouvám za popis zápletky, mě se to ale tak strašně nechce rozebírat, že tohle vám bude muset stačit.. alespoň pro představu. Teď ovšem přichází otázka za zlatého bludišťáka..... Co tomuto dramatu chybělo k dokonalosti? VŠECHNO!
Začneme základními pravidly pro průměrně dobré drama. Za prvé alespoň jedna z postav musí být trochu crazy, hlasitá a náladová, nepochopitelně irelevantní, emocionálně vyšinutá. Zkrátka a dobře alespoň jedna z hlavních postav musí šílet. V tomto ohledu, nesplněno! Jak Rain, tak Krystal, tak L, tak křenice.... všichni naprosto všichni byli až nechutně ... vágní. Krystal (o které dobře víme, že histerku zahrát zvládne) za celou dobu vystřídala dva výrazy: zachmuřilá kytara a zachmuřilý ajushi. Přísahám Buddhovi, že se za celých 16 dílů usmála maimálně 5x a veškerý ostatní pokusy o úsměv vypadaly jako by jí někdo hrozně mučil. A Rain, jehož největší herecká síla je právě v tom, že dokáže naprosto brávůrně hrát z blízka, protože jeho obličejové výrazivo nezná mezí, vyfasoval postavu, která buďme upřímní neměla hlavu ani patu, natož pak nějakej charakter. A eL? Ten to mohl zachránit, kdyby ho někdo býval pustil před kameru... v prvních 10ti dílech se objevoval na scéně, tak málo, že jsem chvílemi pochybovala, jestli tam vůbec hraje. Chyběla tomu nálada, za tu hromadu hodin, co jsem u toho strávila, jsem se skoro vůbec nezasmála.
Za druhé, může se mi stát, že fandím křeňákovi, může se mi klidně stát, že ho mám radši, ale nesmí se mi stát to, že když vydím hlavní pár na obrazovce je mi z toho smutno a zvedá se mi žaludek. Mezi Rainem a Krystal nefungovala naprosto žádná chemie. Je mi líto, ale z každého náznaku jakékoliv intimity se mi chtělo zhnuseně odcházet od obrazovky. A to by se stávat nemělo. Tématika toho, že miloval její mrtvou starší sestru vyžadovala trochu víc emocí, sebeodříkání a dramatu k tomu, aby divák mohl Rainovi odpustit, že vůbec uvažuje nad tím, že by mohl Krystal začít vnímat jako ženskou. A k tomu všemu jsem vlastně vůbec nepochopila, proč že jí měl vlastně rád. Vždyť mu akorát neustále připomínala mrtvolu, o čemž jsme se mohli přesvědčit v nepřeberném množství flashbacků. Upřmně, to že Krystal svou velkou lásku až do samého nejúplnějšího konce oslovovala Ajushi, tomu taky moc nepřidávalo. S každým jejím Ajushi jsem byla stále víc přesvědčená, že jí je 13 a jemu 300. A možná k tomu všemu taky hodně přispěl zkrátka fakt, že on je Rain (32) a ona Krystal (20). Prostě tragédie. Kdyby býval byl hlaní couple Krystal a L a Rain tam vystupoval jen jako hodný, zamindrákovaný a trochu střelený ajushi, mohlo to být celé asi tak o 1000% lepší.


Jo a ještě na křenici si chci postěžovat! Tenhel typ mi totiž leze na nervi uplně nejvíc. Když sem křenice, tak sem buď ívl bič a nebo sem coura, co si je naprosto vědomá toho, že mě hlavní chlap nechce a je mi to jedno. Ale jestli mě něco dokáže naštvat, tak je přístup: miluju tě a je to tvoje chyba. No a co, že tys mi nikdy ani náznakem nedal najevo, že bys oplácel moje city, já tě prostě miluju, takže teď ty budeš za hajzla, protože mě nechceš a všichn ostatní mě litujte tři, dva, jedna, teď. Sakra, co to má být?!? A ještě mu to podsouvá jeho nejlepší kámoš, jakože: hele ona tě miuje, tak se k ní laskavě chovej líp. AUUUUUUU! Maximální rozčílenost z mojí strany!!
Vůbec se mi nechce ani začínat s tím jak moc mě nepotěšil soundtrack. Víte... vzhledem k tomu, že ona má být úžasná a nadaná song writer - čekala jsem prostě alespoň jednu epicky skvělou písničku. A taky sem si možná myslela, že jich za celých 16 dílů složí víc než 2. Omyl! Dočkala sem se jedné průměrně příjemné pomalé melodie. Wow, páni... to se fakt přetrhli... zklamání. Fakt big ass zklamání.
Dávám jednu hvězdu za obsazení, z hadru to nesmažu jenom proto, že to obsahuje Raina.
A ještě nechali umřít psa... to je naprosto zvrácený!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May ♥ May ♥ | Web | 7. listopadu 2014 v 19:01 | Reagovat

Tahle recenze shrnula naprosto všechno, co si o tomhle dramatu myslím.

Jeden z největších šoků byl pro mě fakt, že L se ke Krystal (ty jejich role), hodili dokonale... ještě se mi snad nestalo, abych si vysloveně přála, aby hlavní couple vůbec nevznikl a já fandila tomu, co v příběhu figuruje jako doplněk. No, zírala jsem s otevřenou pusou.

A jak byl napsán charakter pro Krystal - úplně mě vytáčel do nepříčetnosti. Přesně tenhle typ nevýrazné, bez emocí, nesnáším ze všech nejvíc. Být neustále zachmuřená a usmát se všudy všeho třikrát... prostě děs. Tu roli jsem nebaštila ani s navijákem.

U Raina mě zas štval jeho příběh... "jeho vinou" zemřela přítelkyně, která je ke všemu starší sestra té, do které se stejně pak zamiluje... a tady je ten největší zádrhel. Jak? Jak se, sakra, mohl zamilovat do její mladší sestry, když mu jí tak strašně připomíná? Jasně, že to jde... ale mě zkrátka vadil ten způsob. Chyběla mi v tom hloubka, takže uvěřitelnost.
Navíc, tyhle dva hlavní charaktery se k sobě vůbec, ale vůbec nehodily. Mohli to zkoušet a zahrát jak chtěli, jenže ne a ne. Jakmile došlo na intimčo, odvracela jsem zrak. Když se takhle k ní zachoval L, lepila jsem se na obrazovku. :D

A smrt pejska to jen dorazila.
Kdyby se mě někdo zeptal, jestli má cenu se na tohle drama koukat, řekla bych, že fakt ne... (a to mám na drama celkem nízké nároky, aby mě chytly - tomuhle se to fakt nepodařilo.)

Líbí se mi tvůj návrh. L a Krystal měli být spolu a Rain měl zde figurovat jako ten hodný "strýček".

P.S. Ani jsem to nedokoukala do konce. Vzdala jsem to.

2 kotoko kotoko | E-mail | Web | 7. listopadu 2014 v 20:33 | Reagovat

[1]: Úplně přesně, aby se mi drama líbilo, stačí mi k tomu hodně málo a když ani to nedostanu.... ostuda. Věci, který hodnotím jednou nebo dvěma hvězdičkami nedoporučuju a mažu. Do konce to zpravidla dokoukávám jen proto, abych na to následně mohla napsat naštvanou recenzi :D

3 misqwa misqwa | Web | 23. listopadu 2014 v 18:29 | Reagovat

Plně souhlasím se vším, co zde bylo řečeno. Chtěla jsem taky udělat nějakou novou recenzi a padlo mi do oka tohle... ALE je tu velké ALE. Něměla jsem vůbec chuť to dokoukat. Absolutně jsem nezvládala fakt, že by Rain a Krystal měli být spolu. K hodně doramám jsem se dřív přemlouvala, ale tady jsem nezvládla ani to. Prostě a jednoduše souhlasím se vším, co zde bylo řečeno. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama