Trot Lovers

30. října 2014 v 11:53 |  DRAMA

Aigoooo! Aigooo yaaaa.... Víte jak, když vyjde nové hudební drama, tak moje duše je tak nějak posedlá dokud ho nevidí. Asi sem si nějak zvykla, že tahle dramata vždycky tak nějak dostojí mému očekávání... Takže vlastně, co si stěžuju už jen z názvu jsem věděla, že se mi může klidně stát, že se mi to nebude zas tak líbit. S politováním však musím oznámit, že to nebyl trot, co mě zklamalo.
trot lovers
Něco málo k příběhu: přijdu si jak kdybych se hnula o deset let zpátky když tohle píšu.. Achich ouvej. Jun Hyeon je namyšlená hvězdička, která v současné době okupuje v hitparádách všechna první místa. Chun Hui oproti tomu obyčejnější být už ani nemůže. Se zpěvem má společného jenom tollik, že její vlastní maminka byla trot zpěvačka. A v tom se oběvil dědeček hříbeček udělal cink a byl pryč! Ne, vážně.... on se opravdu objevil.. v podobě ředitele idol company. Své místo se rozhodl přenechat svému synátorovi. A Jun Hyeonovi, který mezi tím stihl přijít o všechnu svoji slávu, kvůli hloupému skandálu naverboval jakožto manažera koho jiného než naší Chun Hui. Samozřejmě, že se do sebe zamilují, samozejmě, že je tam i křenice, samozřejmě že do Chun Hui se zamiluje i hříbečkovo synátor. Člověk by si řekl, že na jedno drama bylo klišé dost, ale to nee... máme tu standartní dluhy v rodině, jenž jsou hnacím motorem hlavní postavy, máme tady ztrátu paměti, předstírané: nic si nepamatuju a všechno to dělám pro tebe, klasicky rozejdeme se - je to pro tvoje dobro a jako bonus moje matka zabila tvoji matku takže žádná gyeolhon (čti kjoron) nebude............... kecám, to víte, že bude.

Něco málo mého názoru: těžko se mi tenhle článek píše, protože bych to tak moc chtěla pochválit. Tak nejdřív ta negativa, ať to mám zkrku. Za prvé nechápu co se stalo scénaristce, její předešlé dílko Baby Faced Beauty mám dodnes uloženo na hadru a čas od času k němu s potěšením zabloudím. Tak, kde se stala chyba? Proč to byla tak hrozná nuda? A proč všechno to nehorázné klišé, které z korejské filmografické scény už dávno vymizelo. Jestli něco, tak tento snímek rozhodně nedosahuje na současné moderní dramata, ani zdaleka. A přitom my jakožto divačky nejsme zas tak náročné publikum. Dejte nám hezkého chlapa, málo otravnou babu, zavřete je do jedné místnosti, zapněte kameru a my budeme štastné. A i přes to, že všechny aspekty nasvědčovaly tomu, že přesně tyhle faktory Trot Lovers mají.... nestačilo to. Upřímně si myslím, že většina z nás už má tak moc po krk ztrát paměti, letištních scén a kroužících strnulých kaprů (polibky, při kterých se o sebe herci pouze opírají rty, zatímco kolem nich zpomaleně krouží kamera), že jakmile se některý z těchto aspektů v dramatu oběví, subjektivní hodnocení automaticky klesá.
Visuálně, kamerou a střihy to bylo naprosto nezajímavě nudné. Netvrdím, že bylo něco špatně, ale jakoby záběry postrádali smysl. Jeden snímek vedle druhého bez jakékoliv hlubší záminky (s jakou láskou mé srdce vzpomíná na záběry točené v It's Okay, That's Love). Příběh byl jako.. jako.... smažák s hranolkama. Něco, co bylo kdysy jako odměna, ale dneska už je toho kolem tolik, že si člověk dá radši něco jiného. Nezdravě nudné.
Při tom obsazení mělo tak velký potenciál! Nad Ji Hyeon Uem jsem se rozplývala už v Queen Inhyeons man, Eun Ji jakožto členka skupiny A-pink, mě nesmírně mile překvapila svým nádherně podbarveným a zvonivým hlasem a stejně tak k mé radosti přispěl Sin Seong Rok, který mě po svém totálně zlounském vystoupení v mimozemšťaské jedničce mého srdce (My Love From Another Star) překvapil, jak mile a lehce dokáže zahrát postavu veselou a bezstarostnou. Dokonce i ten trot nakonec byl vcelku dost poslouchatelný a píseň, která nás prováděla celým dramatem je zaručeně písní, kterou chci zařadit do svého playlistu. Ovšem bohužel, dobré obsazení a OST nemůže na váze hodnocení vybalancovat špatný a nudný příběh. Za kameru, příběh, a to, že mě to nebavilo už v prvních pár minutách strhávám tři hvězdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama