Říjen 2010

ATASHINCHI NO DANSHI

16. října 2010 v 21:38 DRAMA
Inu, kde začít? Víte, že už si ani nevzpomínám, jak sem zaboha živýho došla k tomuhle dorámku??? Ono na tom totiž vůbec nesejde, protože tohle prostě musí vidět každej správnej fanatik, jestli se považujete za znalce komediálně romantických doramat a neviděli jste tohle dílko je na čase se nad sebou vááááážně zamyslet ;)

Něco málo k příběhu: V těchto dnech termín bezdomovec nabírá úplně nového významu. Jeho místo převzal jiný název a to tzv.:net cafe refugees, což jsou v podstatě lidé bez domova a bez práce potulující se kolem internetových kaváren (smysl života jak má být, že? ). Jedním z takových uprchlíků je 20ti letá Chisato. Chisato o svou matku přišla v útlém věku a otec jí opustil a zanechal za sebou pouze obrovský dluh, kvůli kterému je Chisato stíhána vymahači. Nicméně její život se od základu změnil v den, kdy potkala muže jménem Šinzó. Dospělý muž ve středních letech jí učinil naídku. Jestliže se sním ožení, zaplatí za ni dluh jejího otce a bude volná. Ale pozor, kdo teď čeká vzali, zamilovali se a žili šťastně až do smrti. Vztah Chisato a Šinza byl celou dobu prezntován spíše jako vztah otce a dcery. A tak se tedy Chistao nastěhovala do domu se svým manželem a jeho šesti neskutečně úžasně vypadajícími syny. A věřte mi, že to, co se z toho po prvních dvou dílech vyklube, byste teda zaručeně nečekali!!! :D

Mám vážně ráda tenhle odlehčený humorný styl šmrcnutý romantikou. Navíc vzhledem k počtu postav se najde i příležitost k tomu představovat si jednotlivé postavy a jejich osudy a nechat je dostat se vám pod kůži:D . Zkrátka a dobře jednoznačně kladné hodnocení.
v

NAESSARANG.SSAGAJI

14. října 2010 v 18:22 DRAMA

100 DAYS WITH MISTER AROGANT


NE, ne, ne..... dnesa prostě nezvládnu odkoukávat celý dorama nebo anime.... Potřebuju nějakej film! A stalo se :) A všichni ho hrozně chválí a všude jsou o něm jen samé pěkné recenze, trailer vypadá nesložitě a brečet u toho nejspíš taky nebudu... Ok, jdu do toho.

Něco málo k příběhu: Ha Young, to je jméno jedné mladé dívky, která prostě nemá štěstí na kluky, tak jako většina z nás obyčejných pozemšťanek. 5ekněte sami, jestli by vás nenaštvalo se v den výročí s vaším miláčkem rozejít. No minimálně Ha Young to naštvalo a protože měla vždycky horlivou povahu tak si ulevila alespoň tím, že kopla do plechovky povlaující se jen tak na zemi. Ale co svět
100 days

nechtěl, ta letící plechovka přistála na hlavě pohledného mladíka řídícího vůz jakésy luxusní značka. A hádejte, co se stane když řidiče praští něco do hlavy a omdlí??? No správně, nabourá si auťáka.... a vytvoří si na něm škodu za pěknou hromádku peněz, teré nemáte a které po vás zaručeně bude chtít. Ani naše Ha Young neměla tolik peněz na to aby je dala Hyun-joonovi. Tak se společně dohodnout, že mu naše hrdinka bude po 100 dní dělat služku(prát, ukízet a podobné ptákoviny). V co se to nakonec zvrtne nejspíš tušíte, ale veřte, že cesta ke konci je trnitá. Ani já sem nečekala, že se zamotá až takhle moc.


Můj subjektivní názor je nemastný neslaný,.... nenadchne ani neurazí. Když potřebujete jednorázovku, tak je NAESSARANG.SSAGAJI pro vás jako stvořený ;)

MEI-CHAN NO SHITSUJI

14. října 2010 v 17:31 DRAMA
To máte tak, když prostě máte pocit, že když prostě zrovna dneska neuvidíte dorama ze školního prostředí plné intrik a lásky, tak se prostě zblázníte. A protože kdyby se moje ctěná osobnost měla zbláznit ještě víc než je, bylo bezpečnější, nějaké takové doramáčko najít. A ejhle! Vlk se nažral a koza zůstala celá.
Tak mě napadá, že bych vás asi stejně měla upozornit, že tady u mě ěžko najdete něco jiného než romantiku, to víte.... Čeho nemé dost ve skutečném životě, dopřávám si po velkých douškách ve svých ostatník životech... haha.... jsem tak beznadějná :D

Něco málo k příběhu: Tady je jasně vidět jaký zápletky si vybírám..... Mei-chan je ta nejobyčejnější holka jakou si můžete představit, úplná já. Až na to, že mě neumřeli rodiče a
mei-chan

nestala jsme se tak jedinou dědičkou největší japonské korporace, tudíž nejspíš i nejbohatším teenagerem. Jak se to ale semlelo? To bylo tak, jednoho pochmurného večera po smrti Mei-chaaniných rodičů se na scéně objevil takový velice (upozorňuji dámy) velice sympatický mladík, který se představí jako Shibata Rihito a řekne jí, že Mei je vlastně vnučka nynějšího prezidenta největší japonské korporace Hongo a Mei je jeho nástupce.
A po menších odporech z Meiny strany naše hrdinka přeci jen podlehne a svolí k životu plnému odříkání, těžkostí a peněz. Nejdřív musí ale do školy pro bohaté spratky..haha.... Ne takhle to říct nemůžu. Ačkoliv St. Lucia academy bere na školní rok v přepočtu 18 000 000 korun českých, takže jen tak někdo se tam nedostane.A taky uznejte sami, v které škole mají dívky své tzv"komorníky". AAAno, aaano.... Každá dívka má svého sluhu, který je víc než sluhou a víc než nejbližší přítel, který dívkám plní i to co jim na očích nevidí.
Inu a přesně o tom je Tohle dorámko. O tom jak se Mei vypořádává se školou a hlavně s novými spolužačkami a taky o tom jak se společně s Rihitem vypořádávají se zákazem romantických vztahů mezi studenty a komorníky, jelikož Rihito je jak jinak než komorníkem naší milované Mei.

Osobně by mi sice vác vyhovoal větší spád událostí a víc líbacích scén :D :D :D Haha!!! Ale vzhledem k tomu, že jsme to odkoukala až do konce nemůže to být tak hrozné ne?