FULL METAL ALCHEMIST

22. března 2010 v 12:51 |  Anime
Na tuhle recenzi jsem se těšila tak dlouho, že teď vlastně ani nevím, co bych měla psát. Prostě AAAAAAAAACH :-). Vlastně si už skoro nevzpomínám, kdy jsem se s FMA setkala prvně. Vím, že jeden můj kamarád to hrozně žral a pařád mi to nutil. Pokaždý, když mi volal, tak první, co mi do telefonu řek bylo, jestli už jsem odkoukala Full metal alchemist. Ale stejně jsem si k tomuhle mistrovkému dílu musela najít cestu sama. Odolávala jsem dlouho, ale nakonec jsem stejně podlehla. S dalším z mých přátel jsme FMA naprosto propadli, dodnes se dokážeme hodiny hádat o tom, kdo je nejlepší postava. On to dotáhl tak daleko, že.... No podívejte sami, co si nechal vytetovat na ruku:
ooo
Zkrátka a dobře... Full metal alchemist se člověku dostane pod kůži..... DOSLOVA

Něco málo k příběhu: Hned na začátku vám vvysvětlí, co se vlastně stalo. Představme si, že žijeme ve světě, kde funguje alchymie. Kde je možno za pomocí rovné výměny a transmutačního kruhu vytvořit téměř vše. Co je rovná výměna. Je to spíš chemie. Musite vědět z čeho se jednotlivé věci skládají, a to do posledního atomu. Za předpokladu, že tohle víte jste schopni seskládat, to co potřebujete.... A to je v podstatě celá věda. :-)
FMA
Inu.... Hlavními hrdiny jsou bratři Elricovi. Starší Edward a mladší Alphons. Tyhle dva chlapce bohužel v jejich ranném věku postihla tragédie. Jejich matka zemřela. Snad proto, že byli mladí a neměli moc rozumu vymysleli plán, vrátí maminku pomocí alchymie..... To se ovšem logicky nemohlo podařit. Nebezpečná a neznámá alchymie pro dva sotva osmileté kluky mohla znamenat smrt. Edward přišel o ruku a o nohu a Alphons o celé tělo, zbyla jen duše,kterou se Edowi podařilo ukotvit do starého brnění. V tu ránu získali oba chlapci nový smysl života. Vrátit Alphovi jeho tělo!!!
Ale nic nebývá tak jednoduché a zvláště potom ne ve světě plném alchymie, pravidel a jiných podivných nástrah.

A teď ještě trocha mého subjektivního názoru Po shlédnutí prvních pár dílu se pro mě FMA stalo závislostí. Prostě jsem to musela dokoukat, dozvědět se jak to sakra dopadne a ačkoliv nechci spamovat... S koncem jsem tedy rozhodně spokojená nebyla. Jářku, jsou tam scény u kterých jsem se nasmála tak hrozně, že jsem musela zastavovat přehrávač a čekat až se vynasměju. Na druhou stranu byly chvíle, kdy jsem přes slzy nemohla číst titulky. Jestli mě nějaké anime chytlo za srdce tak právě full metall alchemist. prostě.... prostě... prostě....

TO MUSÍTE VIDĚT!!!!!

Sledování online:FMA cz sub
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bludný Angličan Bludný Angličan | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 17:37 | Reagovat

Nejde než souhlasit! Jedno z prvních Anime co jsem viděl, naprostá bomba! :-) A máš pravdu že konec je trošku jinak než by člověk chtěl :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama